Uydunet ve Kablonet

16 Haziran 2012 1 Yazar: netbil

uydunetUydunet, Kablonet

Uydunet ve Kablonet Kablo TV altyapısını kullanan bir internet himzetidir. Kablo TV altyapısı ise fiber kablolar ile desteklenip abonelerin maximum hıza çıkabilmeleri için güçlendirilmiştir. Uydunet ‘in bu altyapısı ile adsl sistemlerinde ki gibi santrale olan uzaklığın dezavantajlarını ortadan kaldırıyor. Çünkü adsl internet sistemlerinde santrale olan uzaklığa paralel olarak bağlantı kalitesinde bozulmalar, ping sürelerinde artmalar ve bağlantı kopmalaraı sık bir şekilde yaşanıyordu. İnternet bağlantılarının bu şekilde ki kötü bir yapıya sahip olması ile adsl kullanıcıları çok mağdur oluyorlar  ve kullanmadığı halde veya kalitesiz bir internet bağlantısına abonelik ücretinde bir indirim yapılmadan kullanmaya devam etmektedirler.

Uydunet hattında aynı zamanda kaliteli bir TV hizmeti faailyeti vardır. Kablo TV ve Teledünya hizmetlerini kullanarak hem interneti hemde tv hizmetlerini HD kalitesinde kullanabilirsiniz. İnternetin en güzel avantajlı yanı ise sabit telefon hattına gerek duymayan bağlantı desteği. TV izleyicilerinin büyük çoğunluğu çanak üzerinden veya hava anteni vasıtasıyla yayınlarını izlemektedirler. Fakat Kablo TV ve Teledünya kullanıcıları bu gibi kötü hava şartlarından etkilenen, sürekli teknik bakım desteği isteyen vede görüntü kirliliğine neden olan bu gibi şartlardan uzak bir şekilde tv hizmeti almaktadırlar. Aynı zamanda kullanıcıları için özenle seçilmiş kanalları ile belgesel, ulusa, haber, spor vb. gruplandırılmış özel kanalları izleyebilme avantajını korumaktadırlar.

Kablonet internet fiyatları günümüzde kullanılan tarifelere göre çok daha fazla seçeneğe sahiptir. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda Kullandığın Kadar Öde (K.K.Ö), Kotalı, Sınırsız, Son Sürat ve Simetrik internet tarifeleri bulunmaktadır. Uydunet Tarifeleri ile bu kadar fazla seçenek arasından size uygun olanını tercih etmenize olanak tanıyor.

Tarifeleri kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Evinizde gündelik internet kullanımı yoksa ama ihtiyacım olduğunda sürekli online olayım istiyorsanız en uygun tarife Kullandığın Kadar Öde tarifeleri.
  • İnternet ihtiyacınızda hız önemli ama çok fazla internet kullanmayan veya günde ortalam 1 saat internet kullanan fakat büyük data paketleri indirmeyi düşünmüyorsanız 10 Mbit ile 60 Mbit arasındaki  Kotalı internet Tarifeleri daha uygun olabilir.
  • İnternet ihtiyacınız da ben herşeyi yaparım sürekli de bişeyler indiririm ve ortalamada günde 2-4 saat arası kullanım varsa vede bütçem sınırlı diyorsanız Sınırsız Uydunet Tarifelerini tercih edebilirsiniz.
  • Ben herşeyi indiririm hızdanda taviz vermem ve ayda ortalama internet ihtiyacımı karşılamak için 100-200 TL arası bir bütçe ayırdım diyorsanız Son Sürat İnternet tarifelerini inceleyebilirsiniz.
  • İşyerinizde uzak bağlantı desteği vererek Upload oranı sizin için önemli iseSimetrik internet tarifesi itiyacınızı büyük ölçüde karşılaycaktır.

Yukarıda yazılan seçenekler tamamen tavsiye niteliğinde yazılmış, kendi deneyimlerimizin sonucu sizin faydalanabilmeniz için yayınlanmıştır. Sonuç olarak son karar yine de sizindir. Tarifeleri ayda 1 değiştirme hakkınız bulunduğunu ve sadece fiyat olarak ileri yönlü değiştirebileceğinizi de unutmayın.

Kablolu TV, Kablo TV, Uydunet ve Teledünya hizmetleri aynı kablo üzerinden beraber verilen bir hizmettir. Uydunet ve Teledünya abonesi olmak isteyen herkes Kablo TV aboneliği yaptırmak zorundadır.